ed-dodatkowe.jpg
Line separator

AKTUALNE
WYDARZENIA

Uczniowie edukacji domowej

biorą udział w życiu codziennym szkoły:

olimpiady, konkursy, karta rowerowa, zebrania informacyjne

REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH.

Drogie Ósmoklasistki, drodzy Ósmoklasiści

przed Wami kolejny ważny etap w życiu. Już w krótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną. Aby wesprzeć Was w tym ważnym czasie zebraliśmy dla Was istotne informacje związane z rekrutacją.

Jeżeli chcecie kontynuować edukację w naszym Liceum w edukacji domowej należy wypełnić dokumenty ze strony REKRUTACJA | Edukacja Domowa

Jeżeli planujecie kontynuować edukację w innej szkole systemowej proces rekrutacyjny przedstawiamy poniżej:

 

Podstawowe informacje o rekrutacji

W Trójmieście rekrutacja do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2022/2023 rozpocznie się 16 maja 2022 roku i zostanie przeprowadzona w formie elektronicznej przy użyciu internetowego systemu Nabór: https://nabor-pomorze.edu.com.pl/Kandydat

 

Przy rekrutacji sugerujemy  korzystanie z komputera. Urządzenia mobilne mogą nie wspierać pełnej funkcjonalności.

 

Kandydat do szkoły ponadpodstawowej musi:

  • założyć konto w systemie,

  • wprowadzić swoje dane,

  • wybrać klasy na liście swoich preferencji,

  • wydrukować wniosek

  • zanieść wniosek do szkoły pierwszego wyboru.

 

Kandydaci do publicznych młodzieżowych szkół ponadpodstawowych mogą składać dokumenty do co najwyżej pięciu szkół, dla których organem prowadzącym jest Gmina Miasto Gdańsk.

Życzymy udanego wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Dokumenty określające procedury rekrutacyjne

1. REKRUTACJA DO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH 2022 poradnik

2. ZARZĄDZENIE POMORSKIEGO KURATORA OŚWIATY 2022

3. TERMINY POSTĘPOWANIA REKRUTACYJNEGO 2022_2023

4. NABÓR SZKOŁY PONADPODSTAWOWE podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie

PIKNIK EDUKACJI DOMOWEJ.

Zapraszamy osoby zainteresowane zapisaniem się do edukacji domowej w naszej szkole oraz  rodziny, które już są u nas zapisane.

Przekażemy informacje na temat organizacji edukacji domowej w szkole i liceum oraz spędzimy wspólnie czas przy ognisku.

ZAPSY TU: PIKNIK EDUKACJI DOMOWEJ - Inne w Gdańsku, 21.05.2022 - Evenea.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

24 LISTOPADA 2022 ROKU - ALFIK MATEMATYCZNY

ZAPISY DO DNIA 12 LISTOPADA 2022 ROKU TU: ALFIK MATEMATYCZNY - Inne w , 25.10.2021 - Evenea.pl

Alfik Matematyczny to popularny ogólnopolski konkurs matematyczny wśród uczniów szkół podstawowych od klasy 1 i szkół ponadpodstawowych. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.  Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu jednokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 1 do 8). Dla uczniów szkół ponadpodstawowych konkurs jest testem wielokrotnego wyboru. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania. Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.

17 MARCA 2022 ROKU - MIĘDZYNARODOWY KONKURS KANGUR MATEMATYCZNY

ZAPISY DO DNIA 03 LUTEGO 2022 ROKU TU: Międzynarodowy konkurs Kangur Matematyczny 2022 - Inne w gdask, 05.01.2022 - Evenea.pl

Międzynarodowy konkurs "Kangur Matematyczny" jest adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i średnich, od klasy drugiej szkoły podstawowej do klas maturalnych w liceach i technikach. Rozgrywany jest sześciu kategoriach wiekowych.

30 marca 2022 roku - KONKURS OMNIBUS

ZAPISY DO DNIA 17 MARCA 2022 ROKU TU: KONKURSY - MATEMATIX I OMNIBUS - KLASY 1-8 - Inne w Gdańsku, 02.03.2022 - Evenea.pl

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. Konkurs Omnibus ma na celu promocję uzdolnionej humanistycznie młodzieży, popularyzację literatury, sztuki i kultury języka polskiego oraz rozwijanie zainteresowań i kompetencji osobistych uczniów szkół podstawowych. Konkurs jest chętnie wykorzystywany przez nauczycieli, jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Pozwala również diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty. Udział w konkursie pomaga uczestnikom zdobyć dodatkowe punkty w staraniach o przyznanie stypendiów oraz ułatwia osiąganie lepszych wyników w szkole dzięki utrwalaniu, poszerzaniu i porównaniu swojej wiedzy w skali ogólnopolskiej.

Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych od klasy 1 do 8. Test konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania i może zawierać pytania z zakresu języka polskiego (gramatyki, literatury, kultury języka polskiego), sztuki, geografii, wiedzy ogólnej (współczesnego życia społeczno-kulturalnego).

 

6 kwietnia 2022 roku - Ogólnopolskiego Konkursu Matematycznego MATEMATIX

ZAPISY DO DNIA 17 MARCA 2022 ROKU TU: KONKURSY - MATEMATIX I OMNIBUS - KLASY 1-8 - Inne w Gdańsku, 02.03.2022 - Evenea.pl

Konkurs jest organizowany w ramach programu edukacyjnego Łowimy Talenty, który jest formą wsparcia szkół w zakresie odkrywania i rozwijania uzdolnień dzieci i młodzieży. Inicjatywa promuje talenty i osiągnięcia uczniów oraz pomaga im kształtować ważne kompetencje osobiste. MATEMATIX jest nowym konkursem matematycznym wzorowanym na Alfiku Matematycznym. Jest wykorzystywany jako instrument motywujący uczniów do rozwijania samodzielności, twórczego myślenia, samodyscypliny oraz podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs pozwala rozbudzać, diagnozować potencjał i zaangażowanie uczniów jak również odkrywać ich uzdolnienia i talenty matematyczne. Zadania konkursowe nie wymagają dużej wiedzy szkolnej, raczej sprytu, wyobraźni i logicznego kojarzenia faktów. Konkurs w postaci testu wielokrotnego wyboru jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych (od klasy 1 do 8) i ponadpodstawowych. Materiał konkursowy uwzględnia wymagania określone obowiązującymi programami nauczania.

Konkurs promuje i premiuje osiągnięcia uczniów i ich szkół poprzez wręczanie nagród i dyplomów wyróżnień.

OLIMPIADY I KONKURSY.

KURSY I WARSZTATY.

start 01 marca 2022 roku - 12 spotkań

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU ÓSMOKLASIISTY Z MATEMATYKI

Na zajęciach nauczyciel będzie stosował różnorodne metody nauczania, a ich dobór zależeć będzie od wiadomości i umiejętności uczniów.

Kurs będzie się odbywał w małych, maksymalnie pięcioosobowych grupach na platformie Zoom

start 15 marca 2022 roku - 10 spotkań

KURS PRZYGOTOWUJĄCY DO EGZAMINU ÓSMOKLASIISTY Z POLSKIEGO

Zapraszam na Kurs przygotowujący do egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego. Zajęcia będą poświęcone powtórkom materiału, rozwiązywaniu arkuszy egzaminacyjnych i próbnych tekstów ósmoklasisty. Omówione zostaną rodzaje zadań egzaminacyjnych i aktualne wymagania egzaminacyjne. Uczniowie będą też ćwiczyć dłuższe i krótsze formy wypowiedzi pisemnych. Kurs będzie się odbywał w małych grupach.

 

23 I 24 lutego 2022 roku

DWUDNIOWE WARSZTATY Z FIZYKI KLASY 8 I 2 CHALO

W ramach zajęć uczniowie będą mieli okazję m.in. przeprowadzić serię doświadczeń z elektrostatyki, popróbować swoich sił w konstruowaniu obwodów elektrycznych, zbudować elektromagnes, czy rozszczepić światło. Nauczyciel chętnie wytłumaczy zagadnienia z których uczniowie zgłoszą problemy. To czas dla Was, aby poznać i polubić fizykę 😊

16 i 17 marca 2022 roku oraz 30 i 31 marca 2022 roku

DWUDNIOWE WARSZTATY Z FIZYKI KLASY 7 I 1 CHALO

ZAPISY TU: WARSZTATY Z FIZYKI - Inne w Gdańsku, 08.03.2022 - Evenea.pl

W ramach zajęć uczniowie będą mieli okazję m.in. wyznaczyć przyspieszenie ziemskie za pomocą wahadła, odkryć tajniki kosmosu lub zbadać procesy przemian fazowych.

KARTA ROWEROWA.

03 CZERWCA 2022 ROKU - EGZAMIN NA KARTĘ ROWEROWĄ

ZAPISY DO DNIA 15 MARCA 2022 ROKU TU: KARTA ROWEROWA 2022 ROK - Inne w Gdańsku, 24.02.2022 - Evenea.pl

Zapraszamy do zapisów dzieci chętne do przystąpienia do egzaminu na KARTĘ ROWEROWĄ. Każdy uczeń chcący przystąpić do egzaminu musi uczestniczyć w szkoleniu, które odbędzie się 26 marca o godzinie 9:00. Szkolenie ma charakter teoretyczny, odbędzie się stacjonarnie będzie możliwość udziału online. Egzamin teoretyczny i praktyczny odbędzie się 3 czerwca o godzinie 15:00. Szczegóły dotyczące szkolenia oraz egzaminu prześlemy około 18 marca do osób zainteresowanych. ZAPISUJEMY TYLKO TE DZIECI, KTÓRE W DNIU EGZAMINU BĘDĄ MIAŁY UKONCZONE 10 LAT. 

ZEBRANIA INFORMACYJNE.

ZEBRANIE INFOMACYJNE DLA RODZICÓW DZIECI Z ORZECZENIEM, które odbędzie się na ZOOM dnia 03.09.2021 roku o godzinie 11:00

ZEBRANIE INFORMACYJNE, które odbędzie się na ZOOM dnia 24.09.2021 roku o godzinie 11:00

ZEBRANIE INFORMACYJNE termin dodatkowy - sobota 25.09.2021 rok