top of page
ed-wycieczki3.jpg
Line separator

WYCIECZKOWE
WTORKI

Zapleczem Edukacji Domowej są stacjonarne placówki. Korzystamy z doświadczenia i kadry przedszkola, szkoły podstawowej oraz liceum.

WYCIECZKI.

Raz w tygodniu we wtorki organizujemy dzieciom różne wyjścia i wycieczki. Celem jest integracja naszej społeczności oraz zdobywanie doświadczeń, poznawanie bliżej świata natury na wyprawach do lasu, zoo lub ogrodu botanicznego, przybliżanie świata kultury poprzez zajęcia w muzeach. Koszty wycieczek są częściowo pokrywane z zasobów Fundacji.
 

O planowanej wycieczce rodzice są informowani mailem zawierającym link do opisu wydarzenia w serwisie Evenea.

Tam chętny rodzic dokonuje zapisu dziecka na wycieczkę. Informacje zamieszczane są również na Facebooku i na stronie internetowej.

Zapisy ruszają w piątki o godz. 19:00 na 10 dni przed wycieczką.

Zapisujemy się na EVENEA.

Linki do zapisów przesyłane są w mailu.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

CZERWIEC 2023

05/06/07-06-2023 -  TRZYDNIOWA WYCIECZKA PROMEM STENALINE - ŁOSIE I KRAINA SZKŁA

Zwiedzanie Kalmaru: zamek (wały i dziedzińce poza sezonem letnim), centrum na wyspie Kvarnholmen, katedra, widoki na Most Olandzki, wizyta w jednej z najstarszych w regionie hut szkła w Boda lub Kosta, pokazy ręcznej produkcji szkła i zwiedzanie wystaw; Wizyta w parku łosi Grönåsens: spacer po parku, spotkanie z łosiami i okazja do zakupu pamiątek.

LINK: TRZYDNIOWA WYCIECZKA PROMEM StenaLine DO KARLSKRONY I KALMAR - Inne w Gdyni, 05.06.2023 - Evenea.pl 

13-06-2023 -  SPŁYW KAJAKOWY

Z. 

LINK: 

23-06-2023 - ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

Z. 

LINK: 

MAJ 2023

09-05-2023 - STATKIEM PO TRAWIE - REJS SZLAKIEM STARYCH POCHYLNI 

Rejs rozpoczynamy na przystani statku Bursztyn i Zefir na terenie Pochylni Buczyniec. Następnie po 200 m jednostka wpływa na wózek pochylniowy. Za pomocą urządzeń hydrotechnicznych statek na wózku wyciągany jest po szynach kolejowych z wody. Suchym lądem pokonujemy trasę 490 m z góry pochylni Buczyniec do dołu, gdzie obniżamy się o blisko 21 m. Wypływamy z wózka by drogą wodną Kanału Elbląskiego pokonać około 2 km do kolejnej Pochylni Kąty, gdzie po raz drugi statek parkowany jest na wózku szynowym. Tym razem transport suchym lądem ma długość 404 m, a spadek wysokości wynosi blisko 19 m. Na dole pochylni jednostka wypływa z wózka by spacerowym rejsem po odcinku Kanału Elbląskiego po raz kolejny obniżyć się o kolejne 19 m na Pochylni Oleśnica. Za trzecią pochylnią statek zawraca i tymi samymi pochylniami tylko tym razem wznosząc się z dołu do góry jednostka wraca do miejsca wypłynięcia. W trakcie całej podróży Kanałem Elbląskim gościom towarzyszy komentarz kapitana statku. Przybliżony czas trwania rejsu: 3 godziny

Dodatkowo na terenie Pochylni Buczyniec istnieje możliwość zwiedzania Muzeum Historii Kanału Elbląskiego

.LINK: STATKIEM PO TRAWIE - REJS SZLAKIEM STARYCH POCHYLNI - Inne w 14-400 buczyniec, 09.05.2023 - Evenea.pl

15/16-05-2023 - ENERGYLANDIA - dwudniowa wycieczka autokarowa

ENERGYLANDIA to największy Park Rozrywki w Polsce, oferujący 123 atrakcje, które znajdują się na obszarze 70 hektarów, przeznaczony dla wszystkich grup wiekowych. Ekstremalne wrażenia, super zabawa.

LINK: ENERGYLANDIA - WYCIECZKA AUTOKAROWA - Inne w zator, 27.01.2023 - Evenea.pl

23-05-2023 -  ZWIEDZANIE PORTU LOTNICZEGO LECHA WAŁĘSY

Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy ma dwa terminale pasażerskie: terminal T1 i terminal pasażerski T2. W nowoczesnym i wygodnym terminalu pasażerskim można zobaczyć m.in. proces odprawy bagażowej, biletowej, bezpieczeństwa.

Będziemy obserwować halę obsługi bagażu, jego przewożenia i prześwietlania. Po przejściu do strefy zastrzeżonej lotniska zobaczymy, jak wygląda: obsługa pasażerów opuszczających terminal, wsiadanie pasażerów do samolotów.

Lotnisko ma siedem płyt postojowych, co daje miejsca dla około 40 samolotów. Z hali odlotów terminali pasażerskich zobaczymy wszystkie operacje lotnicze: startujące, lądujące, kołujące i parkujące samoloty, pracę całej obsługi naziemnej. Będziemy również obserwować drogę startową lotniska wyposażoną w oświetlenie nawigacyjne i oprzyrządowanie radiowego systemu nawigacyjnego ILS, wspomagającego lądowanie samolotów w warunkach ograniczonej widzialności.

Odwiedzimy także Dział Eksploatacji z dużą bazą sprzętu technicznego, m.in. do zimowego utrzymania drogi startowej. Bardzo dobrze wyposażona jest też i profesjonalnie wyszkolona do różnych zadań Zakładowa Lotniskowa Straż Pożarna. Może uda nam się również zajrzeć do hangaru. 

LINK: 

30-05-2023 - 

N.

LINK: 

 

KWIECIEŃ 2023

04/05/06-04-2023 - WYCIECZKA AUTOKAROWA KRAKÓW - KOPALNIA SOLI BOCHNIA - OBÓZ KONCENTRACYJNY AUSCHWITZ BIRKENAU 

Zapraszamy na trzydniową wycieczkę do Krakowa. Zaplanowaliśmy pobyt w hotelu z basenem oraz zwiedzanie Krakowa lub Auschwitz-Birkenau
oraz Kopalni Soli w Bochni. 

LINK: KOPALNIA SOLI BOCHNIA - AUSCHWITZ BIRKENAU - KRAKÓW wycieczka autokarowa - Inne w , 04.04.2023 - Evenea.pl

11-04-2023 -  PRZERWA ŚWIĄTECZNA -  w tym czasie nie ma wycieczki

18-04-2023 -  MALBORK - wycieczka autokarowa - zwiedzanie + warsztaty edukacyjne

Razem z przewodnikami zwiedzimy cały zamek trasą historyczną - zwiedzanie trwa około 3,5 godziny. Dodatkowo odbędą się warsztaty edukacyjne. Tematy do wyboru: Warsztaty układania mozaiki; Warsztaty Kaligrafii; Historia budowy i rozbudowy zamku; Broń i uzbrojenie od średniowiecza do renesansu. 

LINK: Zwiedzanie Muzeum Zamkowego w Malborku + warsztaty edukacyjne - Inne w 82-200 malbork, 18.04.2023 - Evenea.pl

25-04-2023 - "Od niteczki do ubranka" - Warsztaty + ognisko

Kompendium wiedzy o owcach i alpakach i ich "ubranku". Celem warsztatów jest zapoznanie dzieci ze sposobem pozyskiwania wełny, którą wykorzystuje się podczas produkcji ubrań. Program warsztatów obejmuje: pogadankę jak z alpaczej i owczej wełny powstanie ciepły sweter, zapoznanie się z narzędziami służącymi do wyrobu wełny, przędzenie nitek i ich zwijanie w kłębki, pokaz wyrobu ubrań na drutach i krosnach, własnoręczne wykonywanie pamiątki tematycznej (młodsze dzieci- breloki owieczki, starsze dzieci- tkanie na małych krosnach), słodki poczęstunek z herbatką. W ramach warsztatów dzieci odwiedzą również zwierzęta mieszkające w zagrodzie. Pod okiem gospodyni poznają warunki ich życia oraz sposoby odżywiania. Na koniec same wcielą się w małych rolników i nakarmią niektóre z nich. Dodatkowo wybiorą się na przejażdżkę wozem konnym nad jezioro Zamkowisko na spotkanie z legendą o zapadłym grodzie. 

Po warsztatach zapraszamy wszystkich na wspólne ognisko - prowiant we własnym zakresie. W czasie kiedy dzieci będą brały udział w warsztatach rodzice spędzą czas przy kawie/herbacie oraz ognisku ;)

LINK: "Od niteczki do ubranka" - Warsztaty + ognisko - Inne w , 25.04.2023 - Evenea.pl

MARZEC 2023

07-03-2023 -  Gdański Teatr Szekspirowski - zwiedzanie z przewodnikiem

Zapraszamy do jedynego na świecie teatru z otwieranym dachem, którego otwarcie zajmuje zaledwie 3 minuty! 

Budynek, uznawany za jedno z największych dzieł architektury ostatnich lat, pokryty jest 1.200.000 antracytowych cegieł i ceglanej kostki brukowej, a jego drewniane wnętrze przenosi widzów do czasów Szekspira.

LINK: Gdański TeatrSzekspirowski - zwiedzanie z przewodnikiem - Inne w 80-818 gdańsk, 07.03.2023 - Evenea.pl

14-03-2023 -  

N.

LINK: 

21-03-2023 -  MUZEUM TECHNIKI WOJSKOWEJ - paintball, gel blaster, strzelnica, pojazd wojskowy, ognisko

Jednodniowa wycieczka do Muzeum Techniki Wojskowej GRYF. W czasie wycieczki będziecie mogli wybrać z jakich atrakcji chcecie skorzystać,
do wyboru: Paintball; GEL BLASTER; Strzelnica; Przejażdżka wojskowym pojazdem gąsienicowym BAT-M; Ognisko

LINK: Muzeum Techniki Wojskowej GRYF - PAINTBALL, GEL BLASTER, STRZELNICA, PRZEJAZD POJAZDEM WOJSKOWYM, OGNISKO - Inne w 84-242 dąbrówka, 21.03.2023 - Evenea.pl

28-03-2023 -  

N.

LINK: 

 

LUTY 2023

07-02-2023 - DeJa Vu Muzeum   

Interaktywne Muzeum złudzeń optycznych i iluzji zaprasza na niezwykłą przygodę podczas której odkryjemy niesamowity świat iluzji! DeJa Vu to muzeum złudzeń optycznych, iluzji oraz sztuki cyfrowej. Jest zaskakujące, nieprzewidywalne oraz interaktywne. Oszukamy twój wzrok ponad 100 razy, sprawimy że umysł spłata Ci figle, a przy tym zapewnimy mnóstwo edukacyjnej zabawy. Muzeum iluzji dla wszystkich pokoleń.

LINK: DeJa Vu Muzeum - Inne w 80-765 gdańsk, 07.02.2023 - Evenea.pl 

14-02-2023 -  Muzeum Emigracji w Gdyni 

Zapraszamy na zajęcia podczas których w aktywny i kreatywny sposób można poszerzać swoją wiedzę z zakresu historii, geografii, wiedzy o społeczeństwie, a także plastyki i muzyki.  Po zakończonych warsztatach istnieje możliwość zwiedzania wystawy w cenie biletu za zajęcia.
Do wyboru zajęcia: Spory ten Batory!; Podróże z tajemniczym czasowrotkiem; Welcome to the USA; Kamera, akcja!

LINK: Muzeum Emigracji w Gdyni - Inne w Gdyni, 14.02.2023 - Evenea.pl

21-02-2023 -  ZWIEDZANIE ZAKŁADU UTYLIZACJI ŚMIECI

 W trakcie zapoznamy się ze specyfiką pracy Zakładu oraz dowiemy się m.in.:

 • jak należy postępować z odpadami

 • jak rzetelne lub niesumienne segregowanie odpadów przekłada się na efekty środowiskowe oraz funkcjonowanie Zakładu

 • co dzieje się z odpadami biodegradowalnymi i surowcowymi w Zakładzie i jak pracuje instalacja sortowni oraz kompostowni

 • na czym polega bardzo potrzebna praca sortowaczy surowców

 • co to jest PSZOK i dokąd trafiają odpady niebezpieczne i nietypowe, które oddawane są do Zakładu przez mieszkańców

 • w jaki sposób działa system odgazowania kwater oraz biofiltr kompostowni

 • co powoduje uciążliwości zapachowe i jakie działania ograniczające ten problem są realizowane lub przygotowywane

 • jakiego rodzaju odpady będą trafiać do spalarni odpadów, która ma stanąć na terenie Zakładu

 • na czym polega wewnętrzny monitoring środowiskowy Zakładu

 • jak powstaje certyfikowany kompost z wyrzucanych resztek Twojego jedzenia 

LINK: 

28-02-2023 -  Dom Zdrojowy w Brzeźnie - warsztaty + zwiedzanie z przewodnikiem

Dom Zdrojowy w Gdańsku Brzeźnie to jedyny zachowany przykład reprezentacyjnej architektury uzdrowiskowej, pochodzącej jeszcze z XIX wieku. Wraz z przewodnikiem zobaczymy wnętrza budynku, poznamy historię i nowe przeznaczenie, a także pójdziemy na krótki spacer szlakiem wystawy historycznej w pobliskim parku. Dom Zdrojowy to również nadmorska filia Hevelianum. Edukacja ekologiczna to motyw przewodni oferty przygotowanej dla szkół. Zapraszamy na warsztaty i zajęcia laboratoryjne.

LINK: Dom Zdrojowy w Brzeźnie - warsztaty + zwiedzanie z przewodnikiem - Inne w gdańsk-brzeźno, 28.02.2023 - Evenea.pl

STYCZEŃ 2023

03-01-2023 - JUMPCITY GDAŃSK 

Na pierwszą wycieczkę w Nowym Roku zapraszamy do NAJWIĘKSZEGO PARKU TRAMPOLIN W TRÓJMIEŚCIE.

LINK: JUMPCITY GDAŃSK 2022 - Inne w gdańsk 80-309, 03.01.2023 - Evenea.pl

12-01-2023 - (zamiast 10-01-2023) - SOLIDARNOŚĆ (ECS+STOCZNIA) - GDAŃSK - "DROGA DO WOLNOŚCI" zwiedzanie z przewodnikiem 

Zakres zwiedzania: Plac Solidarności, Pomnik Poległych Stoczniowców 1970, Brama nr 2, Sala Bhp,  Europejskie Centrum Solidarności (wstęp)

LINK: SOLIDARNOŚĆ (ECS + STOCZNIA) - zwiedzanie z przewodnikiem - Inne w 80-863 gdańsk, 12.01.2023 - Evenea.pl

17-01-2023 - FERIE - w tym dniu nie ma wycieczki 

24-01-2023 - Mandoria - miasto przygód 

Mandoria to park rodzinnej rozrywki i ekscytujących odkryć. W Mandorii skorzystasz ze wspaniałych karuzel i emocjonujących przejażdżek familijnymi roller-coasterami,  gigantyczną zjeżdżalnią, szalupą, strzelnicy i wielu innych. Tutaj spotkasz niesamowitych mieszkańców i skosztujesz pysznej mandoriańskiej kuchni.

LINK: Mandoria - Miasto Przygód 2022 - Inne w 95-030 rzgów, 09.12.2022 - Evenea.pl

31-01-2023 - Centrum Nauki Experyment 

Centrum Nauki Experyment to interaktywne wystawy i przestrzeń do twórczego eksperymentowania. Tutaj rodzą się pasje i fascynacja nauką.
To miejsce zaprasza każdego i zachęca do odkrywania i poznawania świata. Nasze pokazy, warsztaty, wydarzenia angażują, uczą i bawią. Lubimy wszystkie pytania. Lubimy naukę!

LINK: Centrum Nauki Experyment - Inne w 81-451 gdynia, 31.01.2023 - Evenea.pl

GRUDZIEŃ 2022

02-12-2022 (zamiast 29-11-2022) - AQUAPARK REDA 

3 godziny zabawy w Aquaparku + Empiryczna lekcja przyrody pośród żywych gadów i płazów + Wyprawa do świata papug połączona z karmieniem ptaków. Zapraszamy.

LINK: Aquapark Reda - 3 godziny zabawy w Aquaparku + empiryczna lekcja przyrody + wyprawa do świata papug - Inne w 84-240 reda, 02.12.2022 - Evenea.pl

06-12-2022 - MIKOŁAJKI NA LODOWISKU

Zapraszamy na wspólną zabawę na lodowisku. Cała tafla dla nas :-) Do wykorzystania mamy 2 godziny - zatem kto chce może zapisać się na 2 godziny na lodowisku lub skorzystać tylko z jednej godziny zabawy.

LINK: MIKOŁAJKI NA LODOWISKU - HALA OLIVIA - Inne w 80-309 gdańsk, 06.12.2022 - Evenea.pl

13-12-2022 - ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W SPICHLERZU OPACKIM

Zapraszamy na Świąteczne Warsztaty  dla dzieci w Oddziale Etnografii Muzeum Narodowego w Gdańsku (Spichlerz Opacki). Na zajęciach dzieci będą robiły choinki 3D lub filcowe choinki

LINK: ŚWIĄTECZNE WARSZTATY W SPICHLERZU OPACKIM - Inne w 80-330 gdańsk, 13.12.2022 - Evenea.pl

20-12-2022 - OPERA OD KULIS

Opera od kulis to wędrowanie po operowych zakamarkach i zgłębianie operowych tajemnic poprzez zaglądanie do niedostępnych na co dzień teatralnych miejsc. Trasa prowadzi od foyer przez widownię, scenę, magazyny sceniczne, aż do pracowni charakteryzatorskiej, krawieckiej oraz wypożyczalni kostiumów. Podczas zwiedzania opery poznamy historię instytucji i miejsca, w którym się znajduje. Odkryjemy specyfikę teatru i tajniki pracy twórców operowych: zespołów artystycznych chóru, orkiestry i baletu.

LINK: Opera od kulis - Inne w 80-219 gdańsk, 20.12.2022 - Evenea.pl

PAMIĘTAJCIE !!! 20-12-2022 ROKU SPOTYKAMY SIĘ RÓWNIEŻ W MARSZEWIE NA WIGILII (link do zapisów w zakładce AKTUALNOŚCI)

27-12-2022 - PRZERWA ŚWIĄTECZNA

LISTOPAD 2022

01-11-2022 - ŚWIĘTO WSZYSTKICH ZMARŁYCH - w tym dniu nie ma wycieczki

08-11-2022 - WILCZY SZANIEC - BYŁA WOJENNA KWATERA ADOLFA HITLERA - wycieczka autokarowa 

Wilczy Szaniec to miasteczko bunkrów otoczone lasem, jeziorami i bagnami. To największa i najbardziej rozpoznawalna polowa kwatera dowodzenia Adolfa Hitlera, która była w użyciu od 1941 do 1945 roku. Ruiny kwatery będziemy zwiedzać z przewodnikami, którzy opowiedzą o historii tego miejsca, po zwiedzaniu ognisko.

LINK: WILCZY SZANIEC - BYŁA WOJENNA KWATERA ADOLFA HITLERA - wycieczka autokarowa - Inne w 11-400 kętrzyn, 28.10.2022 - Evenea.pl

15-11-2022 - HEVELIANUM

Hevelianum to miejsce, w którym można się spotkać z nauką i historią. To także idealna przestrzeń do przyjemnego spędzania wolnego czasu, spacerów wśród zabytkowej architektury i relaksu w otoczeniu zieleni. Po wizycie pozostaje zdobyta wiedza i wspomnienie dobrej zabawy. Zapraszamy do udziału w zajęciach edukacyjnych oraz do zwiedzenia interesujących wystaw.

LINK: HEVELIANUM - zajęcia dla uczniów + wystawa - Inne w 80-802 gdansk, 15.11.2022 - Evenea.pl

22-11-2022 - MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W BISKUPINIE - wycieczka autokarowa 

Rezerwat archeologiczny w Biskupinie jest jednym z największych w Europie. Dzięki swojej wyjątkowej wartości dla dziedzictwa kulturowego Polski został uznany za Pomnik Historii. Zwiedzanie obejmuje rezerwat archeologiczny i pawilon muzealny z wystawami. Dodatkowo odbędą się lekcje muzealne: Szklane historie – warsztaty wyrobu paciorków, Zostań mieszkańcem pradziejowej osady – o życiu codziennym w epoce brązu, Od skorupki do naczynia – o tajnikach pracy archeologa.

LINK: MUZEUM ARCHEOLOGICZNE W BISKUPINIE - wycieczka autokarowa - Inne w 88-410 biskupin, 22.11.2022 - Evenea.pl

29-11-2022 termin przesunięty na 2-12-2022 rok AQUAPARK REDA 

PAŹDZIERNIK 2022

04-10-2022 - REJS STATKIEM NA WESTERPLATTE

Spotykamy się w Porcie nad Motławą skąd płyniemy statkiem na Westerplatte. Westerplatte zwiedzamy pod opieką przewodnika

LINK: REJS STATKIEM NA WESTERPLATTE I ZWIEDZANIE Z PRZEWODNIKIEM - Inne w , 04.10.2022 - Evenea.pl

11-10-2022 - WYCIECZKA DO OLIWSKIEGO ZOO

Wspólny spacer po zoo wraz z edukatorem, podczas którego prowadzona jest lekcja. Edukator zwraca uwagę na cechy charakterystyczne zwierząt, uwrażliwia na obserwację ciekawych zachowań oraz wyjaśnia rolę niesamowitych przystosowań.

LINK: WYCIECZKA DO OLIWSKIEGO ZOO - Inne w 80-328 gdańsk, 11.10.2022 - Evenea.pl

18-10-2022 - WYCIECZKA AUTOKAROWA DO SZYMBARKA

W Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku (CEPR) czeka nas piękna lekcja historii. Jest to miejsce, gdzie każdy, bez względu na wiek, znajdzie dla siebie coś ciekawego. W asyście przewodnika będziemy zwiedzać wszystkie atrakcje zgromadzone w Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Na zakończenie ognisko.

LINK: WYCIECZKA AUTOKAROWA DO SZYMBARKA - Inne w 83-315 szymbark, woj. pomorskie, 18.10.2022 - Evenea.pl

25-10-2022 - SPICHLERZ BŁĘKITNY BARANEK - lekcje muzealne

Atrakcyjność "Błękitnego Baranka" polega zarówno na wystawach, jak i na samym wnętrzu. Zapraszamy na lekcje muzealne: Jak żyło się w średniowiecznym Gdańsku? oraz Odkrywcy i badacze szkieletów, czyli o pracy archeologa i antropologa 

LINK: SPICHLERZ BŁĘKITNY BARANEK - lekcje muzealne - Inne w 80-748 gdańsk, 25.10.2022 - Evenea.pl

WRZESIEŃ 2022

02-09-2022 - INAUGURACJA ROKU SZKOLNEGO 2022-2023 GODZ. 9:00-15:00

Zapraszamy na wspólną zabawę i biesiadę przy ognisku. Piknik odbędzie się na boisku szkolnym Jagiellońska 5A.

Atrakcje, które na nas czekają to:

 • dmuchańce

 • wipeouty

 • ognisko

 • wata cukrowa

 • gry i zabawy 

06-09-2022 - LEŚNY OGRÓD BOTANICZNY MARSZEWO 

Zapraszamy na wspólną zabawę i biesiadę przy ognisku. Atrakcje, które na nas czekają to: ognisko i zajęcia edukacyjne z leśniczym: "Drewno: dla lasu, dla ludzi, spacer po lesie" 9:15-10:45 i 11:45-13:15 (dwie grupy wiekowe)

LINK: Leśny Ogród Botaniczny "Marszewo" - Inne w 81-081 Gdynia, 06.09.2022 - Evenea.pl

 

                       

13-09-2022 - SPŁYW KAJAKOWY: "SŁUPIA - MÓJ PIERWSZY RAZ W KAJAKU"

Zapraszamy na wspólny spływ kajakiem odcinkiem dedykowanym początkującym. Rzeka płynie leniwie, przeszkód w rzece brak, przepiękne jezioro Żukowskie i to wszystko w nieco ponad 2 godziny spływu. Po spływie biesiada przy ognisku. 

LINK: SPŁYW KAJAKOWY: "SŁUPIA - MÓJ PIERWSZY RAZ W KAJAKU" - Inne w , 01.09.2022 - Evenea.pl

16-09-2022 - REJS STATKIEM KRYNICA MORSKA - FROMBORK, ZWIEDZANIE FROMBORKA

Z Krynicy Morskiej płyniemy pod opieką przewodników statkiem "Monika" do Fromborka - przewodnik opowie o tym co widać wokół. We Fromborku pod opieką przewodników zwiedzamy Katedrę gdzie pochowany jest wielki astronom Mikołaj Kopernik, wejdziemy do Pałacu Biskupiego gdzie znajduje się Muzeum Kopernika, pospacerujemy po ryneczku z ławeczką Kopernika.

LINK: STATKIEM Z KRYNICY MORSKIEJ DO FROMBORKA z przewodnikiem - Inne w , 01.09.2022 - Evenea.pl

27-09-2022 - PODRÓŻ DREZYNĄ DO ŁAPINA ORAZ BIESIADA PRZY OGNISKU

Zapraszamy na wspólną przejażdżkę drezyną rowerową do Łapina. Po powrocie zwiedzamy papiernię, a potem wspólnie biesiadujemy przy ognisku.

LINK: PODRÓŻ DREZYNĄ DO ŁAPINA ORAZ BIESIADA PRZY OGNISKU - Inne w 80-705 łapino k.kolbud, 01.09.2022 - Evenea.pl

bottom of page